Ezgi Çınarlı & Özgür Atmaca

Nice to Have bizim için, sahip olmaktan mutluluk duyduğumuz ve başkalarının da olsa mutlu olabileceklerini düşündüğümüz objelerin bir araya gelmiş halidir ve herkes için farklı anlamlara bürünebilir.

Aileden aktarılan bilgi mirasına değer veriyoruz. Biri ahşap, diğeri tekstil ile uğraşan iki farklı aileden gelme durumu bizi harekete geçiren şey oldu. Sahip olmak istediğimiz objeleri fiziksel olarak üretebilme dürtüsü bu fikri beraberinde getirdi.

İlgi alanlarımızdan edindiğimiz bilgi ve deneyimlerle tamamen dışarıya bağımsız bir yapı kurarak, markanın her aşamasındaki ihtiyaçlarını, ürünlerini kendimiz tasarladık ve ürettik diyebiliriz.

Tasarım ve üretim aşamalarında doğaya zarar veren madde ve materyallerden uzak durmaya çalışıyoruz. Kullanıcı deneyimi ve fonksiyonelliği önemsiyoruz.

Seri üretilen bir ürünümüz yok, her şeyi tek tek üretiyoruz ve böylece ürünlerimizle aramızda oluşan bağın, yeni kullanıcılara da aktarıldığına inanıyoruz.

Nice to Have, tasarım odaklı dijital üretimlerimize, geleneksel bir üretim anlayışı ile devam ettiğimiz objeler koleksiyonudur.

Ezgi Çınarlı & Özgür Atmaca